Zawody Śrutowe

Zawody Śrutowe

Jak co roku, tak i tym razem i w tym samym miejscu co w zeszłym roku odbyły się zakreślone programem PKM – Kanada zawody strzeleckie o „Puchar Przechodni PKM”. To samo miejsce – to jest właśnie strzelnica w „Galt Sportsmen Club” na której zgodnie z zawiadomieniem mieli się stawić chętni do odbycia tych strzeleckich zawodów o 9:30.

I kto by pomyślał, że to już nastał rok następny. Na tej samej strzelnicy, równy rok temu, rywalizowaliśmy w duchu przyjaźni i koleżeństwa o Puchar Przechodni PKM – w Kanadzie. To zeszłe wydarzenie zamieściliśmy na kartach historii naszego Klubu. A ostatnie nasze zmagania po strzelbie na strzelnicy „GALT SPORTSMEN CLUB” rozegraliśmy w iście koleżeńskim układzie w dniu 10 września 2006 roku. Formuła konkurencji „Sporting Clay” jest z gruntu rywalizacją nieprzewidywalną, a to wynika z zawiłych kombinacji tkwiących w strzeleckich konkurencjach usytuowanych w naturalnych leśnych przecinkach. Jest to autentyczne strzelectwo myśliwskie, które samo w sobie pobudza duże zainteresowanie i sprzyja zaprawionym „w bojach” strzelcom.

Po odbytych zawodach w konkurencji kulowej, przyszedl czas i na zawody ale w konkurencji srutowej. Wielu entuzjastów strzelectwa mysliwskiego z niepokojem wypatrywalo tego dnia kiedy to bedzie mozna sobie postrzelac do rzutków. A strzelanie do rzutków, jest to bez watpienia emocjonujaca ale za to bezstresowa mysliwska dyscyplina. Kazdy kto uprawial ja chociaz sporadycznie, zapewne dostrzegl ze dzieki takim treningom na strzelnicy wznosi swoja sprawnosc na wyzyny strzeleckie a ta z kolei odplaca sie w terenie, szczególnie tym co w strzelaniu byli mniej wprawionymi. Znamy to z naszych kregów mysliwskich, jak to trudno tym gorzej strzelajacym przyznac sie do swojej niedyspozycji.